Тридцять третій тиждень вагітності

Живіт продовжує зростати, заважаючи глибоко дихати. Деякі жінки навіть сплять у сні: верхні дихальні шляхи звужені. Ще кілька тижнів – і матка опуститься. У тих, хто народжує вперше, вона вже зараз може зміститися донизу і перестати тиснути на діафрагму. У мам зі стажем, швидше за все, це відбудеться тільки перед пологами.

Зміст Показати

Надбавка у вазі – в середньому 400 г за тиждень. Малюк стає сильнішою: іноді штовхається так інтенсивно, що жінці важко знайти зручну позу для відпочинку. Але навіть коли він утихомиривается, комфортно влаштуватися у вас навряд чи вийде: лежати на спині незручно – накочує нудота. Причина в тому, що матка здавлює нижню порожню вену, ускладнюючи кровотік. Найкраще положення для відпочинку – на лівому боці, під праву ногу підкладіть подушку. Виділення з статевих шляхів в нормі світлі і не рясні. Їх надмірна кількість може бути ознакою молочниці і є приводом для звернення до лікаря. Матка продовжує готуватися до пологів. Рідкісні, нерегулярні і безболісні скорочення – варіант норми. В іншому випадку треба перестрахуватися і викликати швидку.

У нього вже миле пухке личко. Він більше не нагадує лісового ельфа або маленького дідка. Щічки округлилися, тіло стало більш пропорційним, шкіра ніжно-рожева. В кістках активно відкладається кальцій, вони міцніють. І тільки шви черепа залишаються широкими. Це необхідно, щоб пройти через родові шляхи без травм. Малюк важить приблизно 1800-2200 м, його довжина від п’ят до маківки – 42-44 див. Тепер він почне дуже швидко набирати вагу – по 200 г в тиждень. І лише в останні тижні перед пологами темп злегка знизиться.

У матці дитині вже очевидно тісно. У нього ще є шанс змінити неправильне положення – перевернутися головкою вниз, особливо якщо мама акуратно і регулярно виконує рекомендовані лікарем вправи. Навколоплідних вод поки для цього достатньо багато.

Всі органи функціонують. Працюють нирки, печінка, підшлункова та щитовидна залози. Легкі вже виробляють сурфактант – речовина, що допомагає після пологів дихати самостійно. Повністю сформовані статеві органи, у хлопчиків яєчка опускаються в мошонку. У головному мозку здійснюються мільярди нервових зв’язків. Маленьке сердечко б’ється зі швидкістю 120-130 ударів на хвилину. Але імунна система ще недосконала. Тому мамі не варто налягати на потенційно алергенні продукти.

Багатьом на цьому терміні починають снитися пологи. Сни нерідко тривожні і не дуже правдоподібні. Лякатися не варто: так ваша психіка намагається впоратися із древнім, первісним страхом – в тому чи іншому вигляді він живе в кожному з нас. Але якщо сновидіння зовсім замучили, поспілкуйтеся з психологом.

33 тиждень вагітності

33 тиждень вагітності. Вага плоду 1900-2000 р, повний ріст 42-43 див. Мінералізація кісток плоду практично завершена, але череп, як і раніше, складається з кісток і хрящових з’єднань. Мамі важливо час від часу вважати ворушіння плода і наситити свою дієту жирними кислотами. Променевозап’ястний синдром може виникнути навіть без напруженої роботи рук.

  1. Розвиток плоду
  2. Ворушіння
  3. Самопочуття і відчуття мами
  4. Передчасні пологи
  5. Увага: жирні кислоти
  6. Виділення і болю
  7. Що таке відшарування плаценти?
  8. Відео: Можливі ускладнення
  9. Календар відвідування жіночої консультації
  10. Фото животиків
  11. Рекомендації
  12. Відео гід: 33 тиждень вагітності, що відбувається, ворушіння, болю в кистях, омега-3 жирні кислоти

Тридцять третя акушерська тиждень (вона ж 31-я від зачаття) – це дев’ятий місячний місяць вашої вагітності. Як лікарі вважають терміни, особливо в спірних ситуаціях, – читайте тут.

Розвиток плоду

Рости і набирати вагу – це основне завдання для плода. Багато органів і системи вже повноцінно працюють:

  • Серце ось уже кілька місяців перекачує кров і робить 120-160 ударів в хвилину.
  • Малюк заковтує амніотичну рідину, а нирки перетворюють її в сечу і виводять з організму.
  • Залози внутрішньої секреції виробляють різні гормони, які після пологів будуть регулювати процеси життєдіяльності дитини.
  • Мозок «командує» кожним рухом плода. Будь-який з них рефлекторно. Керувати своїми м’язами малюк буде поступово вчитися протягом декількох років після пологів.

Шар підшкірного жиру продовжує товщати, а первородний пушок по всьому тілу пропадає. Волосся на голові трохи товщають, але все одно вони м’які і пухнасті.

Деякі органи поки що не задіяні. Легені малюка знаходяться у спокої. Зате діафрагма піднімається і опускається, це теж тренування. Дивитися дитині в утробі матері не на що, там темно, але м’язи очей і повік вже готові до своєї діяльності.

Деякі дітки важать на тридцять третьому тижні більше двох кілограмів. Норма ваги при цьому не порушена, адже і новонароджені відрізняються між собою параметрами. Двійнята напевно не такі високі і за вагою легше. Тут все індивідуально. У середньому плід додає у вазі по 15-25 грамів щодня.

Багато діток на цьому терміні вже приймають оптимальне положення для майбутніх пологів: голівкою вниз. Ніжки і ручки при цьому схрещені. Але якщо лікар встановив інше передлежання, турбуватися поки не про що. Тільки не носите бандаж. Він допомагає вам, підтримує ваш живіт, але заважає плоду рухатися і може не дати дитині перевернутися як треба.

Кістки і хрящі плода продовжують свою мінералізацію за рахунок кальцію, що надходить з їжею мами. Однак дитячий череп не костеніє, в ньому до самих пологів збережуться м’які і гнучкі хрящові з’єднання. Чому це відбувається?

Зовсім скоро дитині доведеться пройти через родові шляхи матері (звичайно, якщо не заплановане кесарів розтин). Голова – найбільша частина тіла малюка. Щоб полегшити проходження, кістки черепа під час пологів зсуваються і трохи зменшують діаметр дитячої голови.

Корисно знати. Остаточно черепні кістки твердіють вже у однорічних малят. Не випадково на маківці немовлят є джерельця – крихітні місця, де немає кісткової тканини і відчувається пульс.

Ворушіння

Зараз це важливий показник стану вашого малюка. Лікар може ще не раз попросити вас порахувати кількість рухів. Для цього виберіть спокійний час дня, влаштуйтеся зручно (сидячи або лежачи, тільки не усните) і вважайте поштовхи. Їх повинно бути не менше десяти за дві години. Нарахували менше – скажіть про це лікаря, він призначить КТГ для перевірки серцевої діяльності плода та УЗД для діагностики його загального стану.

Деякі мами відчувають, що живіт наче здригається зсередини, але нема напруги, як при переймах. Прийнято вважати, що так проявляється гикавка плода. Лікарі пов’язують це явище з заковтуванням навколоплідних вод. Можливо, плоду гикавка не викликає таких неприємних відчуттів, які вона викликає у дитини або дорослого.

Самопочуття і відчуття мами

Багато жінок на 33-му тижні зізнаються, що вагітність стала цілком звичним станом. Якщо немає ускладнень, то деякі незручності стану компенсуються емоційним спокоєм, можливістю не ходити на роботу/навчання і радістю очікування.

Будь-якого дня у вас може виникнути печія або запор. Якщо ви ще не знаєте, як впоратися з цими станами, читайте про це у розділі «Рекомендації» в кінці статті.

На цьому терміні ви можете виявити у себе тунельний синдром зап’ястя, навіть якщо не друкували довго на клавіатурі. Можливо, у вас є зовнішні та/або внутрішні набряки. Небажані скупчення рідини заважають повноцінному руху крові по судинах, звідси оніміння та біль. Частіше струшуйте руки, зручно влаштовуйте їх уві сні, не тримайте довго опущеними. Ще допоможе еластичний бинт на зап’ястку або спеціальні ортопедичні пов’язки.

Періодичні набряки на ногах з’являються після тривалої ходьби або стояння. З тієї ж причини можуть з’явитися розширені судини, які видно під шкірою.

Увагу. Наполегливі набряки (з’являються постійно і довго не проходять) – набагато більш небезпечний стан, як і різкий набір ваги більше 300-500 грамів за тиждень. Це може говорити про пізньому токсикозі, особливо якщо у вас підвищений кров’яний тиск. Про цьому ускладненні вагітності читайте в статті про токсикозі.

Передчасні пологи

При нормальному перебігу вагітності малюки повинні народжуватися в строк або зовсім трохи раніше. Якщо дитина народиться зараз, йому буде потрібно спеціальний інкубатор і професійна лікарська допомога.

При багатоплідній вагітності діти часто народжуються значно раніше, ніж на сороковий тижня. Якщо чекаєте двійню або навіть трійню – будьте до цього готові.

Увага: жирні кислоти

Зазвичай вагітним жінкам категорично не рекомендується їжа з високим вмістом жирів. Але жирна харчова кислота омега-3 – це дуже цінний елемент живлення плоду. Це природне хімічне з’єднання відповідає за розвиток так званих когнітивних здібностей дитини. Вони включають мислення, увагу, пам’ять, уява і здатність до розуміння. Ще на перших тижнях вагітності ви могли часто чути рада включати в дієту жирні сорти риби. Саме вони містять настільки важливіше кислоти. На пізніх термінах вагітності їх значення підвищується в кілька разів.

Якщо ви категорично не любите рибу або у вас алергія на морепродукти? Можливі варіанти. У вашій дієті повинні бути яйця, мигдаль, волоські горіхи. Підійде і льняне масло. Не потрібно наливати його в ложку і пити через силу, як противне ліки. Заправити їм салат, особливо якщо він з тертої моркви.

Виділення і болю

Тут нічого не змінюється. Світла убога слиз з піхви (прозора або біла) – це норма. Домішка гною, творожистая консистенція, неприємний запах сигналять про патологічних процесах в сечостатевій системі. Лікування призначає тільки лікар.

Особливо небезпечні рясні водянисті виділення – можливі тріщини, навіть розриви плодового міхура. Домішка крові або справжні кровотечі – ще один небезпечний ознака. Викликайте «Швидку», так як ви можете народити передчасно.

В нормі у вас нічого не повинно боліти. Неприємні відчуття напруження, тяжкості, напруження живота, спини, ребер і попереку – звичайні фізіологічні прояви вагітності. Але якщо що-небудь дійсно болить, обов’язково извещайте лікаря, а при інтенсивному болю звертайтеся за невідкладною допомогою.

Що таке відшарування плаценти?

Це рідкісне, але небезпечне ускладнення третього триместру вагітності. Таких випадків – всього 1-1,5%, але знати про них необхідно.

Плацента в нормі починає відділятися від стінки матки на останньому етапі пологів, коли дитина вже з’явився на світ. Якщо відшарування відбувається раніше, це патологія. Основні симптоми:

  • сильний біль у животі;
  • вагінальна кровотеча;
  • зміна форми живота – це буває із-за скупчення кров’яних виділень всередині.

Якщо плацента відшарувалася частково і невеликий своєю частиною, у матері ще є шанс доносити вагітність. При значному або повному відділенні дитині загрожує смерть. Плід просто перестає отримувати через плаценту і пуповину достатньо кисню і гине від задухи.

Якщо ви відзначили у себе перераховані симптоми, терміново телефонуйте на «Швидку». Не виключено, що лікарі будуть змушені викликати пологи або навіть провести операцію кесаревого розтину, щоб врятувати життя вашій дитині.

Відео: Можливі ускладнення

Календар відвідування жіночої консультації

Зазвичай вагітні жінки показуються лікаря раз на два тижні. За пару днів до візиту потрібно здати аналізи крові і сечі на кілька показників, напрямки лікар завжди виписує на попередньому відвідування.

Якщо з якихось причин ви не повністю обстежувалися – пропустили планове УЗД або аналізи, вони можуть бути призначені на цьому тижні. При ультразвуковому дослідженні лікар перевірить різні фізичні показники плода (окружність голови, грудей, живота, симетричність довжини кінцівок). А ще – стан плаценти і кількість амніотичної рідини.

В якості додаткових обстежень вам може бути рекомендовано пройти кардиотокографию і допплерометрию.

Фото животиків

Рекомендації

  1. Дотримуйтесь вашої звичайної дієти плюс рекомендації про збільшення в раціоні кількості жирних кислот.
  2. Не запивайте їжу чаєм або кавою, ці напої зменшують засвоюваність харчового заліза.
  3. Якщо мучить печія, пийте киселі, не забувайте про каші.
  4. Щоб не було задишки, рухайтеся не поспішаючи, на будь-які походи і поїздки виділяйте великий запас часу. Ні в якому разі не відмовляйтеся від фізичної активності, інакше неприємні явища будуть наростати.
  5. При запорах у дієті обов’язково повинен бути чорнослив, який відмінно стимулює скорочення кишкових м’язів.
  6. Якщо лікар встановив, що у вас може початися або вже розвивається геморой, практикуйте регулярні підмивання теплою водою.
  7. Судоми литкових м’язів усувайте масажем гомілки. Ще рекомендується потягнути на себе пальці ноги, яку зводить.
  8. Ретельно доглядайте за шкірою живота, сідниць, стегон і грудей. Використовуйте будь-який крем або лосьйон, який призначений для боротьби з розтяжками. Це особливо важливо, якщо шкіра живота то і справа свербить.
  9. При значних виділеннях молозива обов’язково використовуйте прокладки для бюстгальтера і регулярно міняйте їх, інакше у вологому середовищі можуть розвинутися запальні процеси.
  10. Маловоддя, очікування двійні, низька плацента і загроза передчасних пологів є протипоказаннями для інтимного життя. У всіх інших випадках обережний секс дозволено.
  11. Якщо у вас виникають страхи перед пологами, відвідайте психолога, розкажіть про свого остраху лікаря або просто спілкуйтеся з подругами, попросіть їх поради і підтримки.
  12. На пізніх термінах слизова носа часто розпухає без ознак застуди (риніт вагітних). Не користуйтеся судинозвужувальними краплями. Частіше зволожуйте слизову оболонку носа, підтримуйте гарну вологість будинку.

До пологів залишилося зовсім небагато. Будьте щасливою і сильною, щоб народити здорового і міцного малюка.

Відео гід: 33 тиждень вагітності, що відбувається, ворушіння, болю в кистях, омега-3 жирні кислоти

Вагітність 33 тижня

  • 33 тиждень вагітності – скільки місяців?
  • Плід
  • УЗД
  • Секс
  • Виділення
  • Болі
  • Живіт
  • Вага
  • Відчуття
  • Пологи

33 тиждень вагітності – скільки місяців?

Ми вас вітаємо: ви вже вагітні повних 8 місяців! Але залишилося ще два, а не один. Пам’ятайте, що в акушерстві місяці вираховуються інакше? Це нас постійно плутає, але розібратися не так вже й складно: 1 акушерський місяць – це 4 тижні або 28 днів. Тому якщо розбити на місяці весь відведений для виношування дитини термін (а це 280 днів), то виходить рівно 10. У перекладі на календарні місяці вагітність триває трохи довше дев’яти місяців. Ось така «вагітна» арифметика.

Отже, починається 33 тиждень вагітності – перший тиждень дев’ятого акушерського місяця. Донечко, як ти там?

Плід на 33 тижні вагітності

А дитинці вже досить затісно. Він вже о-го-го, як виріс: розмір становить в середньому 43-44 см, а вага доходить до 2000 р. До того ж зростає і матка, а живіт адже не безрозмірний. Тому перекидатися, на жаль, тут вже неможливо. Втім, на 33 тижні вагітності дитина ще має шанси перевернутися і зайняти остаточне перед пологами положення, але, швидше за все, він зробив це раніше. Тепер ваше чудо буде більше ворушитися, ніж проявляти активність, зате сила рухів помітно наростає: дитинка продовжує збирати жирок і нарощувати м’язи, щоб народитися абсолютним красенем, а значить чим далі, тим болючіше і сильніше він може вдарити маму, посилаючи їй привіт.

Мама, він вже майже як немовля! Частини тіла стали більш пропорційними по відношенню один до одного, поступово зникає лануго, працюють ендокринна, нервова, імунна, теплорегуляционная, травна системи! Повністю сформувався мозок, але нервові з’єднання та зв’язку будуть налагоджуватися ще протягом тривалого часу цей процес, знаєте, дуже тонкий.

Але малюк вже давно висловлює свої емоції і переживає ваші, він бачить сни, чує всі звуки, відчуває смак і запах (до речі, в їжі і косметиці будьте дуже перебірливі), потребу в любові та спілкуванні. На 33 тижні вагітності дитинка відмінно бачить, розрізняє світло і темінь і фокусує погляд на всяких «цікавинки». Дітки із задоволенням грає зі своїм тілом і пуповиною. Йому так добре тут! Тепло, затишно, спокійно… Він ще нікуди не поспішає, тому що підготовка до народження ще не закінчена.

Найголовніше: легенева система продовжує свій розвиток і повністю дозріє лише до самих пологів, але вже зараз легкі зможуть заробити, якщо це раптом знадобиться. Міцніє сердечко, а разом з ним і кровоносні судини. Бруньки вже готові виконувати фільтрацію.

Оцінити внутрішньоутробний розвиток дитини допоможе УЗД на 33 тижні вагітності. Спеціаліст зверне увагу на рухову активність плода, виміряє його анатомічні розміри і серцебиття, перевірить відсутність внутрішньоутробних відхилень і патологій, оцінить розташування дитини і ступінь обвиття її пуповиною, якщо малюк «потонуло».

Стать дитини, швидше за все, вам вже відомий до цього часу. Якщо ні, то це цілком можливо дізнатися зараз, якщо тільки маленький не закриється. В іншому випадку розглянути геніталії буде непросто: місця в животику стає все менше, і дитинка вже не крутиться в різні боки, як раніше.

Також узист зобов’язаний оцінити кількість і якість навколоплідних вод, стан, товщину стінок і ступінь зрілості плаценти, стан матки і шийки.

Після проведення УЗД фахівець знову визначить дату передбачуваних пологів: вона може дещо змінюватися після кожної діагностики, оскільки надходить нова інформація і дані. Лікар зробить висновки про спосіб розродження і в разі необхідності відкоригує проведену терапію.

УЗД на 33 тижні вагітності іноді буває просто необхідним, тому не варто нею нехтувати. Дослідження допоможе виявити порушення в перебігу вагітності і в деяких випадках – прийняти рішення про дострокові пологи. Проте в переважній більшості випадків воно необхідно для підтвердження, що з малюком повний порядок, і він готується до народження, як годиться.

Секс на 33 тижні вагітності

Якщо УЗД встановило і лікар підтвердив, що вагітність нічого не загрожує, то може бути тільки одна причина відмови від інтимної близькості: небажання жінки. Секс на 33 тижні неодмінно повинен приносити лише задоволення майбутньої мами. Якщо це не так, то татові доведеться потерпіти. Втім, нерідко буває якраз навпаки: задоволення позбавляють жінку, а не чоловіка. Багатьох татусів лякає великий живіт і брикающийся малюк: дуже шкода, такі от вони недовірливі. Між тим, чутливість статевих органів жінки зараз, як правило, підвищена, і секс міг би стати якісно іншим, ніж зазвичай.

Просто чудово, якщо любовної насолоди нічого не перешкоджає навіть на пізніх термінах. Але варто враховувати цілий ряд нюансів:

  • Чоловіча сперма є природним стимулятором пологів, оскільки размягчающе діє на шийку матки. З цієї причини деякі лікарі на пізніх термінах рекомендують користуватися презервативами або просто не кінчати в піхву. А перед самими очікуваними пологами або при їх затримці навпроти – стимулювати процес.
  • Слід уникати глибоких проникнень і різких рухів під час занять сексом на 33 тижні вагітності.
  • Вибирайте пози з проникненням ззаду: поза «ложки», поза «догі-стайл».
  • Якщо відійшла слизова пробка (і тим більше води), то про секс вже не може бути мови: шлях до дитинці відкрито, в тому числі для різних мікробів та інфекцій.

Виділення

Секс повинен бути тимчасово припинено, якщо ви помітили у себе підозрілі виділення на 33 тижні вагітності. Головним чином, мова йде про кров’янистих сліди – червоного, коричневого, червоного кольору (якщо тільки їх джерелом не є анальний отвір, що може спостерігатися при геморої).

Також ви повинні задуматися при спостереженні у себе водянистих рідких виділень прозорого кольору без запаху. Невеликі кількості такої рідини можуть говорити про підтікання вод, що вимагає госпіталізації. А рясне відходження навколоплідних вод вважається початком пологів.

Якщо в третьому триместрі ви більше не здавали мазки на наявність інфекцій, то зробіть це. По-перше, ризик зараження різними венеричними захворюваннями не виключається. По-друге, дуже часто у вагітних загострюється молочниця, яку неодмінно потрібно вилікувати до пологів, а часу залишається все менше і менше. Ви повинні зайнятися цим питанням негайно, якщо спостерігаєте зміни белей. Зелені, жовті, гнійні, землисті, білі творожистие, пінисті, з грудками слизу або пластівчасті виділення на 33 тижні вагітності є патологічними!

Виділення з піхви грудки слизу об’ємом близько 2 столових ложок – одномоментне або фрагментами – може виявитися слизової пробкою. Вона може бути напівпрозорою, кремового за кольором, містити прожилки крові або навіть бути кров’янистої (але зовсім не обов’язково) і є передвісником швидких пологів. Якщо у вас відійшла пробка, то необхідно сказати про це гінеколога.

Пам’ятайте про те, що виділення з грудей є фізіологічними і не вимагають нічого, крім дотримання гігієни. Категорично протипоказано видавлювати молозиво!

Різні виділення на 33 тижні вагітності можуть супроводжуватися і больовими відчуттями. Так, при інфекціях сечостатевих крім виділень ви будете відчувати дискомфорт під час сечовипускання, можливо, навіть підвищиться температура тіла. Звичайно, такі захворювання потребують кваліфікованого лікування.

Поява слідів крові на білизні поряд з болями в області прямої кишки можливо при анальних тріщинах і запаленнях гемороїдальних вузлів.

Але значно частіше майбутня мама відчуває іншого роду болю. Це болі в спині, крижах, попереку і ногах, пов’язані з збільшенням ваги. Навантаження на хребет і колінні суглоби весь час зростає. Носити пузік стає насправді обтяжливо, особливо якщо ви випячиваете його вперед. Правильна постава в багато разів зменшить хворобливі відчуття в області попереку. Також цьому сприятиме зручне взуття, носіння бандажа, частий відпочинок в положенні лежачи (краще всього на лівому боці). Не ходіть і не стійте багато і довго, не сидите на стільці без спинки, не лягайте на спину.

Полегшити хворобливе відчуття в ногах допомагає їх охолодження (прохолодна ванна або розміщення на холодній поверхні) і підняття на височину. В руках – особливо пальцях і зап’ястях – також можуть виникати поколює відчуття, ніби затерпають руки. Намагайтеся не підкладати під голову під час сну, а якщо ви займаєтеся роботою, що вимагає частих рухів фаланг і зап’ясть, то частіше розминайте і розтирайте їх.

Головний біль часто проходить також після звичайного відпочинку, особливо добре в затемненому прохолодному і добре провітрюваному приміщенні. Прогулянка, легкий перекус або теплий душ теж можуть зняти приступ головного болю, але з останнім будьте обережні: з-за зміщеного центру ваги ваші різкі рухи можуть призвести до падіння. Взагалі, до речі, краще не приймайте душ, коли вдома нікого немає, і не закривайтеся зсередини (на всякий випадок). А у ванну та на підлогу постеліть гумові килимки, щоб не посковзнутися.

На 33 тижні вагітності йде активна підготовка жіночого організму до пологів, тому можуть з’являтися біль в області лобка і тазу: кістки розходяться, відкриваючи шлях дитині. Колінно-ліктьова поза або тепла ванна знімуть напади болю. Дуже корисно також плавати і носити бандаж, якщо до цього у вас немає ніяких протипоказань.

З 33 тижня ви, ймовірно, будете відчувати також болі в підребер’ї: дитинка впирається сюди ніжками, які вже достатньо міцні, щоб бити боляче. Це доведеться перетерпіти, ближче до пологів животик почне опускатися – і стане не тільки легше дихати, але менше хворіти в цій області.

В цілому ж біль у животі повинна вас насторожити: не бійтеся зайвий раз потурбувати свого лікаря і уточнити, що і де саме болить. Але завчасно не панікуйте: тягнучі болі внизу живота як провісник пологів можуть з’являтися вже з 33 тижня вагітності. Крім того, продовжує тренуватися матка, скорочуючись на кілька секунд і знову розслабляючись. Якщо такі сутички не наростають і не частішають, то турбуватися нема чого. Але при виникненні хворобливості можна полегшити стан, приклавши до живота теплі долоні рук.

Живіт

На 33 тижні вагітності живіт доходить до найвищої своєї точки. Мама відчуває у зв’язку з цим певний дискомфорт, головним чином, задишку, печію та хворобливі ворушіння дитини, точніше, руху його ніжок. Однак поступово животик почне опускатися вниз – і ці незручності зникнуть.

Дитина на 33 тижні вагітності дуже швидко набирає вагу: щодоби він важчає на 15-27 р. Звичайно, його житло повинно бути достатньо великим, і у міру розтягування шкіри живіт може свербіти все сильніше. Зволожуйте шкіру, не носіть обтягуючого одягу, не піднімайте тяжкості, бережіться від падінь. Животик зараз дуже важкий і «тягне» за собою все тіло. Будьте обережні у своїх рухах, жінки нерідко падають у третьому триместрі за зміщеного центру ваги.

На 33 тижні вагітності живіт може ритмічно здригатися: малюк часто гикає.

Під час кожного вашого візиту гінеколог буде проводити вже звичні маніпуляції з животом: виміряє його окружність, промацає, послухає – такий огляд дасть йому багато важливої інформації про розвиток малюка і перебігу вагітності. А ще лікар неодмінно зауважить вас: це теж важливо.

Вага на 33 тижні вагітності

Контроль ваги необхідно проводити протягом усієї вагітності, і в третьому триместрі особливо, оскільки існує ризик розвитку гестозу, одним з ознак якого є надмірна вага під час вагітності.

Щоб не набрати зайвого, контролюйте не тільки кількість, але і якість з’їдається. Калорійність раціону повинна бути знижена головним чином за рахунок зменшення частки борошняних і солодких виробів і страв. На вагу впливає також смажене і дуже смачне (нерідко ми не можемо зупинитися вчасно, правда?), тому при великій вазі рекомендується використовувати мінімум спецій і приправ.

Зайві кілограми може додавати рідину, затримували у вашому організмі. Якщо з сечею виходить значно менше того, що ви приймаєте усередину, а також якщо набрякає обличчя і кінцівки, то доведеться відмовитися від солі.

Вага на 33 тижні вагітності може бути на 9,4-13,4 кг більше початкових даних. Але ця надбавка є усередненою, приблизною. Невеликі відхилення від норм не є приводом для хвилювань.

Відчуття

Отже, завершальний етап вагітності кілька стомлює. Крім болю, печії, запорів, геморою та інших «радощів» ви можете відчувати до цього часу втому і безпорадність. Спати стає все більш незручно, дихати взагалі деколи неможливо, особливо в положенні лежачи: живіт підпирає під саму груди. Крім того, по кілька разів за ніч доводиться вставати в туалет: сечовий міхур не витримує тиску матки. Нічні походи можна скоротити, якщо до ночі обмежувати споживання рідини.

Підвищений тиск на 33 тижні вагітності може бути ознакою гестозу, але перш, ніж знижувати його, порадьтеся з лікарем, оскільки воно є захисною реакцією організму на загрозливу дитині небезпеку.

Зараз у вас може йти кров з носа або ясен, закладати вуха, виступати пупок, можуть німіти кінцівки і відзначатися спазми в ногах – все це тимчасово, але гігієни ротової порожнини слід приділяти достатньо уваги. До пологів залишається все менше, однак це зовсім не означає, що потім буде легше. Дитина потребує багато уваги й турботи, так і самі пологи бувають тяжкими і виснажливими в плані фізичних навантажень. Тому незважаючи ні на що постарайтеся набратися перед ними сил і все-таки відпочити. Це той час, який ви поки що можете присвятити ще тільки однієї собі.

Пологи на 33 тижні вагітності називаються передчасними, оскільки малюк ще повністю не готовий до незалежного існування поза маминого організму. Але що найголовніше зараз: вже на 33 тижні він зможе дихати самостійно, а це багато в чому полегшує виходжування недоношеної дитини і зберігає його здоров’я.

Передчасних пологів часто можна уникнути, проявляючи до себе підвищену обережність. Однак у ряді випадків пологи на 33 тижні вагітності будуть неминучі за медичними показаннями. Не приймайте це близько до серця, пам’ятайте: настав час, коли дитинка сам може вирішувати, коли йому з’явитися на світло. Якщо з ним буде відбуватися щось недобре, то пологи стануть найкращим виходом із ситуації.

Природно, всі рішення про доцільність передчасного розродження або продовження вагітності повинні прийматися спільно з провідним гінекологом.

Якщо ж передумов до ранніх пологів ще немає, то займіться підготовкою речей і документів в пологовий будинок. Це особливо важливо зробити заздалегідь, якщо ви йдете на партнерські пологи: другого «рожающему» потрібно пройти медичне обстеження і отримати перепустку в пологовий будинок.

33 тиждень вагітності від зачаття

Що відбувається з малюком на 33 тижні?

На 33 тижні вагітності малюк практично готовий до життя поза материної утроби, але деякі його органи ще не досконалі.

Обличчя дитини до цього терміну стає більш округлим, він час від часу відкриває очі і жмуриться. Пушкового волосся на тілі малюка стає все менше.

У кишечнику дитини скупчився меконій (його ще називають «первородний кал»), він відійде через кілька годин після народження. Проте бувають ситуації, коли меконій виділяється прямо в утробі мами, це трапляється при гіпоксії плода. Така ситуація несе певні ризики, адже малюк дихає навколоплідними водами і меконій може потрапити в легені дитини.

Припустити присутність в меконію можна під час УЗД, але частіше за все проявляється вже в процесі пологів.

УЗД плоду

Фото живота

Довжина дитини на цьому терміні приблизно 45-47 см, а його маса – 2500-2600 грамів. За розміром сам малюк вже з джекфрут. З цього моменту він буде набирати приблизно по 200 грамів щотижня.

– На такому терміні живіт вагітної досить великий. Висота стояння дна матки – ми так називаємо відстань від початку лобка до самої верхньої стінки матки – 35-36 см в нормі (невеликі відхилення +/-1 см не є патологією), – пояснює лікар акушер-гінеколог Регіна Садикова, dr.sadikova.

Фото живота на 33 тижні вагітності красномовно натякають, що до появи малюка на світ вже залишається зовсім небагато часу. Величина і форма у всіх жінок різна, так як вона залежить від зростання і ваги мами, від ширини кістки. А от розмір дитини з цим ніяк не пов’язаний, так що по одному фото не можна визначити, великий буде малюк або худенький.

Що відбувається з мамою на 33 тижні?

На 33 тижні вагітності від зачаття у мами можуть з’явитися проблеми зі сном. Нічого дивного в цьому немає – ви турбуєтеся за майбутні пологи, за здоров’я малюка. Проте краще всього розслабитися і навчитися справлятися з цим хвилюванням, адже попереду вас і так чекають безсонні ночі, відіспатися зараз не буде зайвим.

Поговоріть зі своїм партнером про те, що вас хвилює. Ви можете здивуватися, але багато чоловіків поділяють ті ж страхи і сподівання. Заспокоїтися допоможе і бесіда з лікарем. Спеціаліст розвіє всі тривоги і вселить упевненість.

Хорошим способом приготуватися до пологів будуть спеціальні курси. У товаристві інших мам можна розслабитися, обговорити хвилюючі моменти, дізнатися детальніше, що чекає попереду. До чого переживати? Вагітність буває кілька разів у житті, спробуйте насолодитися цим рідкісним станом.

З цього часу завжди майте під рукою обмінну карту (документ, який отримує жінка при постановці на облік, він містить всю інформацію про перебіг вагітності), адже якщо пологи почнуться раніше терміну, шукати її буде ніколи.

Які відчуття ви можете відчувати на 33 тижні?

– Коли настають 33-34 тижні вагітності від зачаття, самопочуття вагітної складно назвати хорошим. Збільшена матка тисне на прилеглі органи: шлунок (це постійне відчуття печії і тяжкості), діафрагму і легкі (часом їй навіть зітхнути буває складно). У деяких вагітних вже на цьому терміні «опускається» живіт і додаються нові незручності -часті походи в туалет, – пояснює лікар акушер-гінеколог Регіна Садикова.

В цей час жінка може періодично відчувати помилкові перейми, або перейми Брекстона-Хигса. Під час них матка не скорочується, вони починаються раптово і так само раптово закінчуються. Не лякайтеся, це ще пологи, просто матка тренується.

Іноді виникають відчуття поколювання, зміни чутливості. Вони пов’язані з тим, що матка тисне на нервові закінчення.

– На цих термінах складно нахиляться, щоб надіти взуття або навіть просто подбати про себе, складно зручно влягтися на ліжку, неспокійний сон дасть про себе знати денний втомою і сонливістю. Крім того, з’являються різні думки в голові – страх, невпевненість. В цей період особливо важлива підтримка близьких, – зазначає акушер-гінеколог.

Місячні

Поява кров’янистих виділень на останніх місяцях вагітності може пояснюватися різними причинами, але всі вони вимагають лікарського контролю. Чому вони можуть виникнути?

По-перше, кров’янисті виділення з’являються при передлежанні плаценти, коли вона розташовується в нижніх відділах матки, частково або повністю перекриваючи область внутрішнього зіву.

По-друге, кров може бути ознаками почалася відшарування плаценти. Якщо відійшов невелику ділянку, може утворитися гематома. У цьому випадку судини матки заблоковано і далі плацента відшаровуватися не буде. Якщо відбувається крайова відшарування плаценти, то з статевих шляхів виділяється червона кров. Якщо ж колір виділень швидше бурий, то, мабуть, пройшов деякий час з моменту відшарування до початку кровотечі. При легкій формі відшарування крові мало, а матка відчуває себе добре. При важкій ж кровотеча досить сильне, можуть відчуватися біль в животі, іноді з’являються тахікардія, запаморочення.

Якщо відшарування прогресує, у дитини почнеться кисневе голодування, що небезпечно для його життя.

Іншими причинами появи крові можуть бути патологічні зміни в матці – ерозія, ектопія, онкологічні процеси, поліпи. Кров виділяється і у випадку передчасних пологів.

Природно, будь-мамі при першому такому прояві крові потрібно негайно звернутися до свого лікаря.

Що відбувається на 33 тижні вагітності з дитиною і майбутньою мамою?

Термін 33 тижні вагітності – це початок дев’ятого місячного або акушерського місяця. До пологів ще близько півтора календарних місяців. За цей час ваш малюк буде тільки набирати вагу, готуючись до самостійного існування, оскільки у нього вже повністю завершено формування організму. А для мами наступають нелегкі часи, оскільки великий живіт завдає чимало незручностей.

Третій триместр, до якого відноситься 33 тиждень вагітності, вважається «фінішній прямій» виношування. Плід на 33 тижні вагітності вже повністю сформований, тому її правильніше називати не плодом, а дитиною. Однак він ще занадто малий, тому йому потрібно набратися сил перед пологами і подальшої автономної життя. Розберемося, що відбувається на 33 тижні вагітності.

Самопочуття

33-34 тиждень вагітності – це термін, коли більша частина часу виношування вже позаду. До пологів залишається всього кілька тижнів, і організм активно готується до цього непростого процесу. Основні ознаки та відчуття на терміні 33-34 тиждень вагітності:

  • Загальна прибавка ваги до цього періоду становить 9-13 кг, а тижневий приріст повинен бути в межах 300-550 грамів. Але деякі майбутні мами набирають вагу дуже швидко і до цього періоду можуть важити на 20 або більше кілограмів більше, ніж у «до вагітний» період. Великий набір ваги несприятливо відбивається на здоров’ї жінки, тому якщо ви набрали занадто багато кілограмів, то потрібно переглянути свій раціон.

Деякі майбутні мами намагаються боротися із зайвими кілограмами шляхом голодування або жорсткої низькокалорійної дієти, в меню якого представлене 1-2 продукту. Цього робити категорично не можна! Коригування раціону потрібно проводити спільно з лікарем. Меню вагітної має бути повноцінним, а в раціоні повинні бути присутнім необхідні поживні речовини. А ось від кондитерських виробів, випічки, солодких напоїв краще відмовитися.

  • Об’єм крові зараз більше звичайного приблизно на 1000 мл, а це значить, що серцю доводиться працювати в посиленому режимі. Крім того, через збільшення об’єму крові нерідко розвивається залізодефіцитна анемія, тому в раціоні вагітної обов’язково повинні бути присутніми гранати, яблука, яловиче м’ясо, печінка, гречана крупа.

  • Живіт на цьому терміні практично досяг максимальних розмірів, більше він не буде рости настільки стрімкими темпами. Поступово живіт може почати опускатися вниз, а це одна з ознак наближення пологів. Після того, як живіт трохи зміститься, жінці стане легше дихати, так як матка не буде чинити тиск на діафрагму і легкі.
  • Виникнення тренувальних перейм, якщо йде 33 акушерська тиждень – справа звичайна. Проявляється це появою тягне несильний біль і відчуттям, що кам’яніє живіт. Тренувальні перейми нерегулярні, вони виникають час від часу.
  • Вагітність 33-34 тижні – це термін, коли у багатьох жінок розвивається риніт вагітних. Жінки скаржаться на постійну закладеність носа. Обумовлено це стан не інфекцією, як помилково думає більшість жінок, а дією гормонів на слизову носа. Деякі жінки намагаються вирішити проблему шляхом закапування судинозвужувальних крапель, що не можна робити категорично. Краплі можна використовувати тільки за призначенням лікаря! Єдине, що можна зробити самостійно для полегшення стану – це промити носові ходи фізрозчином.
  • На 33 тижні вагітності ворушіння малюка стають менш інтенсивними. У цей період дитина більшу частину часу проводить у спокої. Справа в тому, що ворушитися йому стає незручно, так як він займає практично весь простір матки. У деяких жінок виникають нові відчуття, не схожі на звичні ворушіння плода. Виникає відчуття, що живіт ніби здригається зсередини. Так жінка відчуває ікання малюка. Але не переживайте, гикавка безпечна, дитина гикає з-за того, що заковтує навколоплідні води.

В очікуванні двійні

33 тиждень вагітності двійнятами – складний період, так як ризик розвитку передчасних пологів через перерозтягнення матки дуже високий. Жінці потрібно дуже уважно стежити за самопочуттям, відстежувати ворушіння на 33 тижні, вважаючи скільки поштовхів було за одну годину, відзначати кількість і склад піхвових виділень.

Якщо лікар запропонує лягти в стаціонар, не варто відмовлятися. В умовах лікарні легше зберігати вагітність і тримати стан під контролем. Тридцять третій семиденний період – це не найкращий час для пологів, як правило, лікарі намагаються зберігати вагітність хоча б до 34-35 тижнів. Але якщо пологи все ж таки відбудуться, то шанси виживання у малюків високі. Дітки до цього терміну повністю сформувалися і можуть самостійно дихати.

Як розвивається малюк?

Розвиток дитини на 33 тижні вагітності завершено. У час, що залишився він буде тільки рости і набирати вагу. Поки вага дитини приблизно 2 кілограми, а зростання наближається до позначки 45 див. Положення плоду на 33 тижні вагітності є остаточним, він вже настільки великий, що перевернутися в матці він просто не зможе.

Нормальним положенням малюка є поза головою вниз зі складеними ручками і ніжками. Але якщо на цьому терміні вагітності УЗД покаже, що малюк знаходиться в іншому положенні, сильно засмучуватися не варто. Лікарі знають, що потрібно робити при неправильному положенні плоду і виберуть найбільш безпечну тактику ведення пологів.

Незважаючи на те, що організм дитини повністю сформований, його головний мозок все ще розвивається і продовжить розвиватися і після народження. Дитина на 33 тижні вагітності вже володіє всіма почуттями, властивими людині, він здатний бачити сни, розрізняє запахи, відчуває смак, володіє слухом і зором.

На 33 тижні вагітності дитина відчуває різні емоції. Йому може щось не подобатися або, навпаки, доставляти задоволення. Лікарі радять батькам частіше розмовляти з малюком ласкавим голосом. Дитина володіє пам’яттю і вже після народження він буде заспокоюватися, чуючи знайомі голоси рідних людей.

Виглядає малюк уже точно так само, як звичайний новонароджений. Його тіло набуло звичні пропорції, хоча він ще дуже худенька. За час виношування йому належить набрати ще трохи більше 1 кілограма ваги.

Обстеження

Якщо жінка не пройшла третій ультразвуковий скринінг минулого тижня, то зараз саме час це зробити. Проводять УЗД на 33 тижні вагітності з метою оцінити розвиток малюка і готовність жіночого організму до пологів. Проводячи дослідження, лікар оцінить:

  • основні параметри малюка – його зріст, довжину кінцівок, обхват животика і голови;
  • ступінь розвитку його внутрішніх органів;
  • визначить положення малюка в матці, зверне увагу на те, чи є обвивання пуповиною (цей фактор може ускладнити перебіг пологів).

Крім того, лікар оцінить стан плаценти, шийки матки і підрахує такий важливий показник, як індекс амніотичної рідини. Норма УЗД на 33 тижні вагітності – це плацента першого ступеня зрілості, адже час пологів ще не підійшло, і важливо, щоб залишився час виношування малюк отримував повноцінне харчування.

Можливі небезпеки

В описуваний період у жінки може виникати багато неприємних відчуттів – нудота, печія, болі в паху, обумовлені розм’якшенням зв’язок і розсуванням кісток. Все це тимчасові явища і їх потрібно просто перетерпіти.

Але іноді неприємні симптоми можуть бути ознакою серйозних ускладнень, тому залишати їх без уваги не варто. На прийомі лікаря обов’язково розкажіть, що вас турбує, а якщо самопочуття різко погіршилося, не зволікайте з викликом Швидкої допомоги.

Пізній токсикоз (гестоз)

Найчастіше, нудота на цьому терміні обумовлена фізіологічними причинами. Велика матка здавлює шлунок, тому і виникає нудота, особливо, якщо ви з’їли більше покладеного. Крім того, нудота, блювання і болі в верхній частині живота можуть бути ознаками загострення гастриту. У цьому випадку, майбутній мамі потрібно консультація гастроентеролога.

Але іноді нудота виникає у зв’язку з серйозним ускладненням вагітності, який називають пізнім токсикозом або гестозом. На відміну від раннього токсикозу, гестоз, аж ніяк не нешкідливий, це ускладнення загрожує і малюкові, і самій жінці. Для цього стану характерні три основні ознаки:

  • підвищення артеріального тиску;
  • набряки (іноді тільки внутрішні);
  • поява білка в сечі (виявляється шляхом лабораторного аналізу).

Гестоз може виявлятися в різному ступені тяжкості. При легких проявах, жінці рекомендують більше відпочивати, правильно харчуватися. При середній і тяжкого ступеня тяжкості потрібна термінова госпіталізація.

У важких випадках, приймається рішення про стимуляції пологової діяльності або виконання кесаревого розтину, незважаючи на те, що в 33 тижні дитина ще не доношений. Збереження вагітності в цьому випадку загрожує матері і дитині загибеллю.

Гіпоксія

Небезпечним ускладненням є внутрішньоутробна гіпоксія плода. Воно може бути зумовлене різними причинами. Наприклад, тугим обвитим пуповиною. При хронічній гіпоксії плід страждає від нестачі кисню тривалий час, це призводить до того, що він відстає в розвитку, погано набирає вагу.

При виявленні гіпоксії, необхідно виявити причину, яка її спровокувала. Усунення причини відновлює нормальне постачання плода киснем.

Передчасні пологи

Незважаючи на те, що до 33 тижня дитина «відбувся» повний цикл розвитку, народження на 33 тижні передчасно. Дитина ще недостатньо зміцнів і не готовий до самостійного існування.

Факторами, що провокують передчасні пологи, є:

  • гестоз;
  • різні патології плаценти;
  • коротка шийка матки;
  • гіпертонус матки, який може бути спровокований різними причинами, у тому числі і сильним стресом.

У деяких випадках вдається зупинити відбувається процес. Так, якщо обстеження виявить вкорочення шийки матки, то лікар може встановити спеціальний песарій. Це пристосування буде утримувати шийку, запобігаючи її передчасне розкриття.

Перед передбачуваним строком пологів, песарій видаляють. Ознаки починаються передчасних пологів повинна знати кожна майбутня мама. Насторожитеся, якщо у вас:

  • з’явилися болі в спині або внизу живота, як при місячних;
  • у вас періодично кам’яніє живіт, причому кількість спазмів за годину не менше п’яти;
  • з’явилися кров’янисті або коричневі виділення на 33 тижні вагітності;
  • відійшли води.

При появі перелічених вище ознак необхідно терміново дзвонити в Швидку.

Отже, 33 тиждень вагітності – непростий час. Жінці стає важче рухатися через виріс живота, підвищується стомлюваність, періодично турбують різні неприємні відчуття. Але все це тимчасово, через кілька тижнів ви побачите свого малюка.

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.